Dożynki Gminne 26.08.2017r.

Plon niesiemy plon
Dożynkowy plon!
Dzielmy bochen tak jak trzeba,
By wszystkim starczyło chleba

Niech ciężka rolnika praca
W naszym kraju się opłaca
Gdy wśród nas panuje zgoda
Bóg do pracy siły doda!

Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Aktywne Kobiety w Bobulczynie, Miasto i Gmina Ostroróg oraz Biblioteka w Ostrorogu byli organizatorami tegorocznych Dożynek Gminnych, które odbyły się w naszej miejscowości w dniu 26.08.2017r. Również wszyscy mieszkańcy przyczynili się do uświetnienia imprezy, dekorując wieś i pomagając w przygotowaniach.

Tegoroczne święto plonów, pomimo trudności z jakimi zmagają się rolnicy w zbiorze posianego ziarna było bardzo uroczyste. Przygotowania do uroczystości trwały od miesięcy, natomiast ostatnie tygodnie były bardzo intensywne, aby każdy kto zawita do Bobulczyna był jak najlepiej ugoszczony.

Dożynki otworzył uroczysty korowód, który wyruszył z świetlicy wiejskiej na boisko sportowe, gdzie odbywały się główne uroczystości. W korowodzie maszerowały delegacje z poszczególnych sołectw, zaproszeni goście przy akompaniamencie orkiestry dętej z Pniew. Po dotarciu na miejsce odbył obrzęd dożynkowy, przygotowany przez Zespół Folklorystyczny „Szaranki” z Nojewa. Starosta dożynek pan Romana Libera i starościna pani Jolanta Napierała przekazali na ręce burmistrza pana Sławomira Szałaty chleb, który symbolizował zebrane zboże. Następnie wszyscy sołtysi pokroili przyniesiony chleb i podzielili się z zebranymi na boisku. Po obrzędzie głos zabrali zaproszeni goście.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez OSP i Aktywne Kobiety. Najmłodsi mogli skorzystać z gier i zabaw prowadzonych przez MDP Bobulczyn pod okiem pani Karoliny Błoch. W części artystycznej mogliśmy oglądać występy dzieci z Kółka Tanecznego oraz dzieci z Zespołu Szkół w Ostrorogu. Zaśpiewały „Ostroroskie Jaśki”, również mogliśmy podziwiać skecz mówiony gwarą w wykonaniu dziewczyn z Bobulczyna. Można też było posłuchać koncertu „Szczunów z Sulęcina”. Po części artystycznej przyszedł czas na loterię fantową. Konferansjerem była pani Renata Mleczak. Na koniec wszyscy mogli pobawić się na zabawie, gdzie grał zespół „JURAD”.