Dożynki gminne w Bobulczynie okiem MDP

W sobotę 26 sierpnia odbyły się gminne dożynki w Bobulczynie. Wielkie wydarzenie, w którym potrzebny był każdy.

26 sierpnia na Dożynkach, na których głównym zajęciem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, była opieka nad dziećmi, oczywiście zajęcie jak zajęcie, każdy miał inne. Część drużyny bawiła się z dziećmi, a część dbała o obsługę imprezy, czyli fotografowanie imprezy.
Wszystko, zostało zrealizowane pomyślnie.
Ale od początku.
Wydarzenie rozpoczęło się, przejściem orszaku gości, wieńców i chlebów z pod świetlicy wiejskiej w Bobulczynie, na boisko gdzie wszystko miało miejsce.
MDP już tutaj miało swoją rolę, mianowicie 4 dziewczyny niosły wieniec, a jeden z chłopców niósł tabliczkę z nazwą naszego sołectwa.
po przybyciu każdy rozszedł się do swoich obowiązków.
Po ukończeniu gier i zabaw z przybyłymi na dożynki dziećmi, drużyna miała czas wolny, ale większość po mimo to pomagała w kwestii organizacji.
Wszystkie występy były świetne, a zwłaszcza występ naszych kochanych Aktywnych Kobiet, który urzekł każdego widza, w tym również i nas. Śmiechu nie było końca. Na koniec, zaraz po jedzeniu, plackach, kiełbasach i innych smakołykach najlepsza była loteria fantowa.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wspaniałego przedsięwzięcia.