Dzień strażaka 04.05

Z okazji wspomnienia naszego patrona św. Floriana życzymy wszystkim strażakom i pracownikom Państwowej Straży Pożarnej oraz członkom Ochotniczych Straż Pożarnych i wszystkim działaczom wyrazy szacunku i uznania za codzienną pracę. Życzymy satysfakcji z pełnionej służby, dużo  szczęścia, wytrwałości i męstwa. Niech satysfakcja i duma z dotychczasowych dokonań oraz stale wzrastające społeczne uznanie towarzyszy Wam w dalszej działalności ratowniczej. Życzymy aby zapał i chęć pomocy nigdy nie gasł w ludziach, bo to oni są podstawą tej organizacji. Dzień Strażaka to święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana.