Dzień Strażaka 02.05.2017r.

W pierwszy wtorek maja, dwa dni przed świętem patrona wszystkich strażaków czyli Świętego Floriana. W Ostrorogu odbyły się gminne uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka. W tym dniu strażacy z gminy Ostroróg, przemaszerowali spod ostroroskiej strażnicy idąc w kierunku rynku, następnie przemaszerowano do Kościoła pod Wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, gdzie na cześć Strażaków odbyła się uroczysta Msza św., w której ks. Proboszcz podziękował za to, że strażacy ratują życie ludzkie i działają na rzecz całej społeczności lokalnej.Na koniec uroczystości odznaczono strażaków medalami.

Drugi maj to był także wielki dzień dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Bobulczyna, która tego dnia złożyła przysięgę przy Druhach i Druhnach z OSP. Młodzież otrzymała legitymacje członkowską MDP, przez co poczuli się docenieni.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakiś sposób udzielają się na rzecz kształcenia młodzieży.

Ślubuję ze wszystkich sił służyć Ojczyźnie Rzeczypospolitej Polskiej, ofiarną pracą w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przyczyniać się do ochrony życia, zdrowia i mienia jej Obywateli, ich dorobku kulturalnego i materialnego przed pożarami i innymi klęskami żywiołowymi. Ślubuję przestrzegać postanowień Statutu OSP i Regulaminu MDP. Pogłębiać wiedzę pożarniczą, postępować uczciwie, wykonywać sumiennie polecenia przełożonych i być wzorem w przestrzeganiu zasad ochrony przeciwpożarowej.

Tak mi dopomóż Bóg!

Opracowanie: Wiktoria Błajek