Dzień Strażaka 4 maja 2019r.

Dzień Strażaka to nasze święto, dlatego jak co roku obchodziliśmy go bardzo uroczyście. Pomoc bliźniemu i braterstwo te właśnie idee przyświecają nam w codziennej służbie. Idee te czerpiemy bezpośrednio od naszego patrona świętego Floriana.

Świętowanie rozpoczęliśmy w Ostrorogu wspólnie z innymi strażakami z naszej gminy od Mszy św. w kościele parafialnym. Potem maszerowaliśmy ulicami Ostroroga wraz z zaproszonymi gośćmi Burmistrzem Miasta i Gminy Ostroróg oraz samorządowcami i dyrektorami placówek z naszej gminy, na plac przy OSP Ostroróg, gdzie zostały wręczone odznaczenia zasłużonym druhom w tym odznaczenie otrzymał druh z naszej jednostki dh Marian Piszczoła za wieloletnią służbę w OSP. Zostały również rozdane nagrody za konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” oraz nagrodzeni zostali zwycięscy eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Po obchodach gminnych powróciliśmy do Bobulczyna.

Tradycją jest, że w tym dniu uroczyste ślubowanie składają nowi członkowie naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Młodzi adepci sztuki pożarniczej ślubowali przed Zarządem OSP Bobulczyn, Radą Drużyny, Opiekunem MDP oraz innymi druhnami i druhami z naszej jednostki. W tym roku w szeregi MDP przyjęliśmy: Wojtka, Gabrysię, Michalinę, Tobiasza, Julię, Szymona.