Eliminacje Gminne OTWP 2019

Po raz kolejny młodzież przystąpiła do gminnych eliminacji organizowanych przez Miejsko- Gminny ZOSP RP Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Eliminacje odbyły się w Zespole Szkół w Ostrorogu, pod czujnym okiem strażaków.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Bardzo się cieszymy, że na szczeblu powiatowym naszą gminę będą reprezentować druhowie z naszej jednostki w Grupie 1- Jan i Tomasz, w Grupie 2 – Julia. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy.