Gminne obchody Dnia Strażaka

W dniu uchwalenia Konstytucji 3 maja, strażacy z Gminy Ostroróg obchodzili swoje święto Dzień Strażaka. Dzień Strażaka zgodnie z tradycją obchodzone jest 4 maja, w dniu wspomnienia św. Floriana, który jest patronem strażaków.

Strażacy ochotnicy punktualnie o godz. 10:30 wyruszyli w uroczystym pochodzie do Kościoła Parafialnego, gdzie w intencji Ojczyzny i strażaków została odprawiona Msza św., przez księdza proboszcza Krystiana Sobczaka. Po Mszy św., strażacy przemaszerowali uroczyście na plac przed remizę strażacką w Ostrorogu, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Przemówienia zaproszonych gości oraz przekazanie odznaczeń, na koniec poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych.

Po powrocie z obchodów gminnych, przed naszą strażnicą odbyła się krótka uroczystość. Przed zarządem OSP, opiekunem MDP, zgromadzonymi druhami oraz przed swoimi koleżankami i kolegami uroczystą przysięgę złożyli nowi członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej- Wiktoria, Emilia, Mikołaj, Kacper, Igor. Cieszymy się, że dołączyli do naszych szeregów 🙂

Fot. Alina Bilska

Agnieszka Radzi