IV Rajd MDP Powiatu Szamotulskiego

27 maja br., nad Jeziorem Mormin (gmina Ostroróg), odbył się IV Powiatowy Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Jednostek OSP Powiatu Szamotulskiego. Nasza drużyna MDP, brała w nim udział w składzie: Wiktoria, Klaudia, Angelika, Ola, Błażej, Janek, Dawid, Dawid, Tomek opiekun dh Halina Roszak. W rajdzie braliśmy udział po raz pierwszy zajęliśmy III miejsce 🙂

Celem rajdu było doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzacja turystyki w Wielkopolsce, poznawanie historii kraju, popularyzacja wiedzy o ochronie środowiska, pogłębianie wiedzy o ochronie środowiska, dobra zabawa. Podczas rajdu młodzież wykonywała zadania za, które zbierała punkty. Konkurencja pierwsza to test wiedzy pożarniczej, rozwiązywany przez całą trasę rajdu. Kolejna konkurencja to wiązanie węzłów przez opiekuna, następnie hydronetka, rzut piłką do wiaderka, rzut rzutką ratowniczą. Kolejna konkurencja to rozpoznanie sprzętu pożarniczego w kartonach, zadanie medyczne, sztafeta MDP, strzelanie do celu.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

I miejsce MDP Wronki

II miejsce MDP Wartosław

III miejsce MDP Bobulczyn

IV miejsce MDP Duszniki

V miejsce MDP Ostroróg

VI miejsce MDP Niewierz

VII miejsce MDP Obrzycko

VIII miejsce MDP Koźle

IX miejsce Piotrowo

X miejsce Pniewy

XI miejsce Przecław

Organizatorem rajdu był Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Szamotułach, Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Oddział MG Związku OSP RP w Ostrorogu, współorganizatorem OSP Ostroróg.

Dziękujemy organizatorom oraz innym drużyną za wspaniałą zabawę oraz przestrzeganie zasad gry fair play.