Kampania 19 dni przeciwko przemocy~ MDP Bobulczyn

W czwartek 2 listopada odbyła się pierwsza zbiórka MDP Bobulczyn, w związku z rozpoczynającą się kampanią 19 dni przeciwko przemocy.

W pierwszy czwartek listopada, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Bobulczyna, zorganizowała pierwszą zbiórkę, mającą rozpocząć kampanie 19 dni przeciwko przemocy, kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Koordynatorem kampanii w Polsce jest Fundacja po Drugie.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. W Polsce

Drużyna, przyłączając się do Kampanii,w pierwszej kolejności stawiając na empatię, pomoc i uwrażliwienie na krzywdę innych. Dziś odbyły się warsztaty dotyczące szeroko pojmowanej tolerancji.

Przy okazji trwania Kampanii chcemy rozszerzać i propagować wiedzę na temat pierwszej pomocy. Przekonanie ludzi do pomocy drugiemu człowiekowi pod względem fizycznym jest pierwszym krokiem, do tego aby nie zamykać się na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie kiedy zaznaje krzywdy.

Chcemy zorganizować pokaz pierwszej pomocy dla mieszkańców naszej miejscowości. Przy okazji poruszyć temat wrażliwości społecznej w naszym najbliższym otoczeniu. Dlatego przygotowujemy zaproszenia na owe wydarzenie dla każdego mieszkańca oraz zgłębiamy swoją wiedzę, aby przekazać jak najwięcej istotnych informacji.