Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu 22 maja br. nasza jednostka uczestniczyła w obchodach Powiatowego Dnia Strażaka w Ostrorogu. Podczas uroczystości byli obecni przedstawiciele straży z terenu powiatu szamotulskiego. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Kościele pw. WNMP w Ostrorogu Msza Święta w intencji strażaków prowadzona była przez księdza Kanonika Mariusza Marciniaka kapelana strażaków Powiatu szamotulskiego oraz księdza Krystiana Sobczaka. Następnie strażacy udali się na Rynek, gdzie rozpoczęto część oficjalną,od uroczystego  podniesienie flagi państwowej, powitania zaproszonych gości wśród których znaleźli się, przedstawiciele jednostek wojewódzkich i powiatowych, Starosta Powiatu Szamotulskiego, Wójtowie i Burmistrzowie Gmin Powiatu Szamotulskiego, Prezesi Komendanci oraz Naczelnicy  jednostek OSP Powiatu Szamotulskiego.
Podczas obchodów na Rynku wręczono nagrody i nominacje na wyższe stopnie służbowe dla zasłużonych strażaków, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po oficjalnych uroczystościach nastąpił przemarsz nad Ośrodek Rekreacyjny Mormin, gdzie przygotowano szereg atrakcji dla dzieci.