Puchar jest nasz ! Powiatowe zawody sportowo- pożarnicze jednostek OSP powiatu szamotulskiego

20 września 2015r. na boisku sportowym w Morminie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze jednostek OSP. W zawodach wzięły udział drużyny kobiece i męskie, które wygrały zawody w swoich gminach. W rywalizacji wzięło udział 13 drużyn, 7 męskich- w tym nasza drużyna i 5 kobiecych.  Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szamotułach i Komenda Powiatowa PSP w Szamotułach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Szamotułach, gospodarzem zawodów był samorząd gminy Ostroróg. Przybyłych na zawody powitał gospodarz zawodów Pan Sławomir Szałata Burmistrz MiG Ostroróg. Otwarcia zawodów dokonał Pan Józef Kwaśniewicz Starosta powiatu szamotulskiego. Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze są organizowane co dwa lata.

Zawody zostały rozegrane w poszczególnych konkurencjach:

• ćwiczenia bojowe
  • sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami.

Sędzią głównym zawodów był druh Leszek Nawrocki

Rywalizacja była zaciekła i odbywała się w duchu gry fair play. Strażacy ochotnicy poprzez rywalizacje sportową, tak naprawdę ćwiczyli swoje umiejętności i przygotowanie do działań ratowniczych oraz popularyzacje profilaktyki przeciwpożarowej wśród społeczeństwa.

Z wielką radością informujemy, że nasza drużyna męska okazała się najlepsza w powiecie szamotulskim. Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

GRUPA ŻEŃSKA

Ćwiczenie bojowe

1. miejsce OSP SOKOLNIKI MAŁE z wynikiem pkt. 52,28

2. miejsce OSP KŁODZISKO z wynikiem pkt. 68,33

3. miejsce OSP RUDKA z wynikiem pkt. 68,43

Sztafeta pożarnicza

1. miejsce OSP Kłodzisko z wynikiem pkt.71,03

2. miejsce OSP Sokolniki Małe z wynikiem pkt.74,3

3. miejsce OSP Rudka z wynikiem pkt.77,53

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

1. miejsce OSP Sokolniki Małe z wynikiem łącznym pkt. 126,58

2. miejsce OSP Kłodzisko z wynikiem łącznym pkt. 139,36

3. miejsce OSP Rudka z wynikiem łącznym pkt. 145,96

4. miejsce OSP Sękowo z wynikiem łącznym pkt. 157,86

5. miejsce OSP Baborowo z wynikiem łącznym pkt. 197,77.

GRUPA MĘSKA

Ćwiczenie bojowe

1. miejsce OSP Bobulczyn z wynikiem pkt.48,5

2. miejsce OSP Duszniki z wynikiem pkt.50,2

3. miejsce OSP Bytyń z wynikiem pkt.54,13

Sztafeta pożarnicza

1. miejsce OSP Duszniki z wynikiem pkt.61,56

2. miejsce OSP Bobulczyn z wynikiem pkt.63,25

3. miejsce OSP Jasionna z wynikiem pkt.63,96

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

1. miejsce OSP Bobulczyn z wynikiem łącznym pkt. 111,75

2. miejsce OSP Duszniki z wynikiem łącznym pkt. 111,76

3. miejsce OSP Bytyń z wynikiem łącznym pkt. 118,66

4. miejsce OSP Jasionna z wynikiem łącznym pkt. 122,02

5. miejsce OSP Marianowo z wynikiem łącznym pkt. 122,11

6. miejsce OSP Przecław z wynikiem łącznym pkt. 123,31

7. miejsce OSP Zajączkowo z wynikiem łącznym pkt. 132,35

8. miejsce OSP Słopanowo z wynikiem łącznym pkt. 140,84

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, dziękujemy za wspaniałego ducha walki i świetne przygotowanie, organizatorom gratulujemy przygotowania imprezy.

Zwycięscy trzymali puchary i dyplomy, dodatkowo Zarząd Powiatu Szamotulskiego oraz Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dla najlepszych drużyn ufundował nagrody rzeczowe w postaci rozdzielaczy kulowych, prądownic oraz węży pożarniczych i pulsoksymetrów. Wręczenia nagród i dyplomów dokonał Starosta Powiatu Szamotulskiego Pan Józef Kwaśniewicz, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach kpt. Arkadiusz Rakowski oraz Prezes ZOP ZOSP RP w Szamotułach dh Stefan Kaszkowiak.