Udzielenie pomocy podczas wycieczki

Dzień 22.10 miał być chwilą relaksu dla strażaków z OSP, w tym dniu zaplanowaliśmy wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Plan był następujący zbiórka godzina 8:20, wyjazd i zwiedzanie muzeum następnie powrót, lecz los napisał zupełnie inny scenariusz. Po obejrzeniu wystawy grupa strażaków udała się na pobliski rynek, gdzie znajduje się replika wozu Drzymały. Nagle któreś z dzieci zauważyło, że w aucie zaparkowanym na rynku jest uwięzione dziecko. Kluczyki do auta zostały w stacyjce, rodzice nie wiedzieli co robić. Bez zastanowienia udzieliliśmy rodzinie pomocy. Strażacy otworzyli drzwi, bez szkody dla auta. Rodzina odetchnęła z ulgą. Dziewczynka bezpiecznie wylądowała w ramionach rodziców.
Dalej miało wszystko pójść zgodnie z planem czyli droga powrotna. Jednak i tu nie obyło się niespodzianek. Byliśmy świadkami wypadku, kierująca auto osobowe wjechała w grupę rowerzystów. Udzieliliśmy poszkodowanym pierwszej pomocy, zanim na miejsce dotarły lokalne służby ratownicze.