V Powiatowy Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

19 maja br. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz z opiekunem brała udział w V Rajdzie Powiatowym MDP. Trasa tegorocznego Rajdu przebiegała przez miasto i gminę Obrzycko, organizatorem byli Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Szamotułach, Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Oddział MG Związku OSP RP w Obrzycku. W Rajdzie brało udział 12 drużyn z powiatu szamotulskiego. Punktualnie rozpoczęto Rajd o godz. 9:30, nasza drużyna stratowała jako dziesiąta. Na trasie Rajdu młodzi adepci sztuki pożarniczej musieli wykonać poszczególne konkurencje, które były oceniane przez sędziów:

• test wiedzy pożarniczej – na całą trasę
  • Wiązanie węzłów przez opiekuna
  • Hydronetka
  • Napełnienie wiaderka 10 litrami wody przez jeden odcinek węża W52 – na czas
  • Rzuty piłką do wiaderka
  • rzut rzutką ratowniczą do celu
  • konkurencja przyrodnicza Nadleśnictwo Oborniki
  • Zadanie medyczne – Pierwsza pomoc
  • Sztafeta MDP,
  • strzelanie do celu.

Podczas marszu młodzi strażacy mogli podziwiać piękno przyrody, nad brzegiem Warty. Na mecie na każdego uczestnika czekała pyszna kiełbaska. W tym roku zajęliśmy VII miejsce. Na podium znaleźli się: miejsce I MDP Wartosław, II MDP Obrzycko, III Duszniki. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok 🙂