VI Powiatowy Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu szamotulskiego

1 czerwca 2019 w Dzień Dziecka odbył się VI Powiatowy Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jednostek OSP powiatu szamotulskiego, w rajdzie wzięło udział 9 drużyn. Rajd rozpoczął dh Stefan Kaszkowiak – prezes ZOP ZOSP RP w Szamotułach, przywitał zaproszonych gości, życzył wszystkim dobrej i bezpiecznej zabawy w duchu gry fair play. Rajd rozpoczął się w Otorowie, zakończył w Koźlu, trasa biegła przez las, po drodze drużny musiały zmierzyć się z poszczególnymi konkurencjami: test wiedzy pożarniczej, wiązanie węzłów przez opiekuna, hydronetka – strącanie ogników na tarczy, rzuty piłką do wiaderka, rzuty do kosza, rzut rzutką ratowniczą do celu, zadanie medyczne, pierwsza pomoc, sztafeta MDP, rozpoznanie sprzętu pożarniczego w kartonach przez dotyk i podanie zastosowania jednego sprzętu, strzelanie do celu z repliki.

Celem rajdu było doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzacja turystyki w Wielkopolsce, poznawanie historii Kraju i Wielkopolski, popularyzacja wiedzy o ochronie środowiska, pogłębianie wiedzy w dziedzinie pożarnictwa, dobra zabawa.

Organizatorami rajdu byli: Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Szamotułach, Oddział MG Związku OSP RP w Szamotułach, ZOW ZOSP RP w Poznaniu.

Na metę do Koźla przybyli zacni goście, m.in. pan Józef Kwaśniewicz – Wicestarosta Powiatu Szamotulskiego, który dokonał podsumowania rajdu i wręczył puchary i dyplomy uczestnikom.

Kwalifikacja końcowa była następująca:
I miejsce zajęła drużyna MDP OSP Obrzycko
II miejsce zajęła drużyna MDP OSP Piotrowo