Walne zebranie sprawozdawcze 09.02.2019

W sobotę 9 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Bobulczynie, odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2018. Otwarcie zebrania dokonał prezes OSP Bobulczyn druh Sławomir Radzi, który przywitał zaproszonych gości m.in. Prezesa Zarządu Gminnego OSP RP dh Feliksa Burdajewicza, Komendanta Gminnego OSP RP dh Sławomira Przybysza, przedstawicieli zaprzyjaźnionych jednostek Prezesa OSP Amica dh Martę Napierała – Werner, mł. ogn. Łukasza Kawkę, strażaków z OSP Marianowo dh Macieja Wachowiaka i dh Leszka Morysiaka oraz radnego naszej miejscowości pana Leszka Smogulskiego i sołtysa pana Romana Liberę. Po przywitaniu gości minutą ciszy uczczono poległych strażaków oraz wieloletniego przyjaciela naszej jednostki.

Przewodniczącym zebrania wybrano dh Halinę Roszak, protokolantem zebrania był dh Mateusz Piszczoła. Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad przedstawiano zebranym sprawozdanie finansowe i sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Po omówieniu sprawozdania z działalności Zarząd OSP Bobulczyn otrzymał jednogłośnie absolutorium za okres sprawozdawczy.

Podczas spotkania podsumowano rok 2018 i zaprezentowano plany na przyszłość. W minionym roku tytułem wzorowego strażaka zostali odznaczeni dh Krzysztof Biniak i dh Mateusz Nowak. Strażacy spotykali się z dziećmi i młodzieżą w szkołach i placówkach. Druhny i druhowie bardzo angażują się społecznie poprzez udział w licznych imprezach lokalnych: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Ostrorogu, Dzień Dziecka w Bobulczynie, Festyn Szkolny przy ZS w Ostrorgu, Marsz profilaktyczny w Ostrorogu, Dni Ostroga, Cudowne Chwilę z Integracją w Bobulczynie, Festyn Parafialny w Ostrorogu, Niepodległa do Hymnu w Bobulczynie, Obchody 11 listopada w Ostrorogu, Wspólne ubieranie choinki Bobulczyn. Łącznie nasza jednostka przepracowała ok. 1500 godzin. Jednostka aktywnie działała kulturalnie: Przegląd Kronik OSP Województwa Wielkopolskiego, Dzień Strażaka, Zabawa taneczna. W ubiegłym roku odnotowano 7 miejscowych zagrożeń, 2 zdarzenia drogowe, 1 pożar. Strażący brali udział w Wojewódzkich zawodach MDP (CTiF) w Tuliszkowie (drużna dziewczęca), Powiatowe zawody MDP (CTiF) w Szamotułach, Wojewódzkie zawody sportowo – pożarnicze w Wągrowcu (Grupa A mężczyźni). W roku 2018 druhowie uczestniczyli w szkoleniach – Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Ratownictwa technicznego, Podstawowy kurs strażaków ratowników, Kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi, Seminarium polsko- niemieckie dla opiekunów MDP. Pozyskano następujący sprzęt: Defibrator AED Plus Zoll, Aparaty Powietrze Auer 2 szt., radia nasobne Motorolla 2 szt., Łom Hooligan, pilarka łańcuchowa Shtill, kliny stabilizujące 6 szt., ubrania na owady błonkoskrzydłe, parawan, zabezpieczenie poduszek powietrznych, latarki 2 szt., torba medyczna R1, hydronetka. Możemy pochwalić się prężnie działającą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Za swoją działalność Zarząd OSP Bobulczyn, wręczył młodym strażakom bluzy polarowe.

Na koniec spotkania wywiązała się dyskusja na temat przyszłości naszej jednostki. Zakup nowego auta oraz budowa nowej remizy stoją na razie pod znakiem zapytania. Czekamy na decyzję Zarządu Wojewódzkiego w sprawie dofinansowania zakupu auta. Jako strażacy chcielibyśmy się rozwijać i czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców, jednak bez odpowiedniego zaplecza (samochód gaśniczy i remiza), zadanie to jest bardzo utrudnione.